wycieczki

Czy to ślad wilka?

W ubiegły weekend byliśmy z moim chłopakiem na wycieczce w Waren (Müritz), w Niemczech. Jest to śliczna miejscowość turystyczna, znajdująca się na terenie pojezierza. Ludzie z całych Niemiec przyjeżdżają tam, aby podziwiać miasteczko, spacerować nad jeziorem i jeździć na rowerach.

W okolicy znajduje się park narodowy, a samo jezioro Müritz jest największym jeziorem wewnątrz Niemiec.

Czułam się tam jak nad morzem. Także miasteczko było bardzo klimatyczne i znajdował się w nim port wodny.

 

Nocowaliśmy w hostelu, w którym posiłki były tanie, smaczne i zdrowe. Jedzenie podawano w postaci bufetu, każdy mógł sobie wybrać to, co mu odpowiadało. Moją uwagę zwrócił fakt, że niektóre z tych produktów były jakości bio:

 

 

Polecam wycieczkę do Waren przede wszystkim miłośnikom jazdy na rowerze. Można objechać całe jezioro Müritz na około, czyli pokonać ok. 100 km. Nie wiem jak jest w innych częściach tego regionu, ale tutaj droga była betonowa, oznakowana, co jakiś czas trafialiśmy na zjazd w kierunku jeziora, gdzie można było podziwiać naturę. Dodatkowo gdyby ktoś się zmęczył, do miasteczka można było wrócić autobusem, który ciągnął za sobą taką przyczepkę na rowery. My z niego nie skorzystaliśmy, ale uważam to za świetną opcję, zwłaszcza jak ktoś jedzie na wycieczkę z dziećmi.

W Waren można było na każdym kroku wypożyczyć wygodne rowery, więc swoich ze sobą nie zabieraliśmy.

Jeśli chodzi o zwierzęta, to spotkaliśmy kota, który chciał mi wejść do sakiew, a także różne ptaki min. czaplę siwą, łyski, gęsi, kaczki krzyżówki. W obrębie parku narodowego można spotkać także rybołowa, bielika, kanię rudą, czarną oraz błotniaka stawowego. My tym razem nie mieliśmy szczęścia i nie zaobserwowaliśmy tych ptaków. Możliwe, że te ptaki już odleciały do ciepłych krajów…

Na jednej z plaż trafiłam na ślady. Zastanawiam się czy to ślady wilka. Jak myślicie?

 

Social media:

7 thoughts on “Czy to ślad wilka?

    1. Dobrze, będę dodawać relacje z wycieczek! Super, że mi piszesz, to bardzo motywujące. : ) Jutro jedziemy na 1 dzień w góry, więc w czwartek spodziewaj się krótkiej relacji na fb. : )

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *