ekologia

Eko lekcja: mała zmiana, duży efekt

Nasze środowisko z roku na rok jest coraz bardziej zanieczyszczone, dlatego jeśli chcemy zminimalizować dalsze zaśmiecanie środowiska, musimy zacząć od siebie. Im więcej osób poczyni krok w kierunku dbania o naszą planetę, tym większe będą rezultaty. Nie mamy tak do końca wpływu na innych i w zasadzie jedyne co możemy zrobić, to zmienić niektóre swoje zachowania i przyzwyczajenia. Nawet małe, niewyczuwalne dla nas zmiany, mogą przynieść duży efekt w skali roku czy wielu lat.

Od czego zacząć?

Od małych zmian. Moja dzisiejsza propozycja to zamiana plastikowych opakowań na papierowe. Sama także staram się kupować kierując się zasadą: lepiej papier czy szkło niż plastik. Oczywiście byłoby super, gdyby papier pochodził też z recyklingu.

 

Jak zamienić plastik na papier?

  • Plastikowe woreczki na kanapki zamień na te papierowe
  • W domu używaj chusteczek z kartonowego opakowania, zamiast tych z plastikowych opakowań
  • Używaj papierowych worków na odpady organiczne
  • Na zakupy zabieraj ze sobą wielorazowe siatki na owoce i warzywa, zamiast marnować za każdym razem jednorazowe siatki z tworzywa sztucznego.

 

Moje ostatnie zakupy:

 

Papier rozkłada się o wiele, wiele szybciej niż plastik, dlatego zamieniając nim tworzywo sztuczne, zapobiegamy zamianie naszej planety w górę śmieci.

Chciałabym, żeby każdy, kto czyta mojego bloga, poczynił chociaż małe zmiany na dobre w swoim życiu.

Dajcie znać czy tematyka ekologii Was interesuje i czy chcecie więcej pomysłów na pozytywne zmiany. : )

 

Razem zadbajmy o to, żeby nasza planeta pozostała piękna …

 

Czekam na Wasze komentarze, pozdrawiam

Social media:

2 thoughts on “Eko lekcja: mała zmiana, duży efekt

  1. Tak, tematyka ekologii jak najbardziej jest interesująca. Powinnaś powrzucać trochę zdjęć zwierząt, które np. połknęły plastikowe torby i mają przez to zatkane przewody pokarmowe i umierają w męczarniach. Może to by trochę rozbudziło ludzką wyobraźnię. Ludzie są bezmyślni, okrutni i obojętni na los zwierząt i nic ich nie obchodzi co się stanie jak wyrzucą worek śmieci do lasu. Ja bym takim śmieciarzom kazała te plastikowe torby zjeść, by mieli nauczkę ! 😛

    1. Cieszę się, że temat ekologii Cię interesuje : ) To prawda, w lesie często widuje się śmieci, a to co jest już pod ziemią, to kolejna sprawa … to, co niewidoczne dla oka, nie jest obojętne dla naszego środowiska. Jeśli masz jakieś zdjęcia związane z ekologią, przesyłaj. Chętnie wrzucę je na bloga!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *