skóra

Peeling enzymatyczny DAY TOX, Beauty in balance

Dzisiaj byłam w górach, a po wędrówce w saunie. Moja skóra po wysiłku i saunie wyglądała o wiele lepiej. Robiła wrażenie oczyszczonej i wypoczętej-jak po urlopie. Po powrocie do domu zastosowałam dodatkowo peeling Day Tox oraz maseczkę z Apoteka Havlik. Dzięki temu moja skóra jest oczyszczona, miła w dotyku i nawilżona. Z doświadczenia wiem, że najlepsze efekty będą widoczne jutro i po jutrze.

Przechodząc do recenzji peelingu enzymatycznego-kupiłam właśnie ten, ponieważ chciałam zobaczyć jak moja skóra reaguje na peeling enzymatyczny.

Okazuje się, że całkiem dobrze. Należy jednak uważać, aby nie zostawiać peelingu na skórze dłużej niż na 2 minuty, ponieważ wtedy skóra może się podrażnić.

Aby produkt dobrze działał, trzeba postępować zgodnie z wskazówkami umieszczonymi na ulotce.

Produkt jest wegański, a enzymem działającym jest papaina. Kosmetyk ma postać proszku, dzięki czemu jest on wydajny. Aby działał wystarczy go zmieszać z wodą.

Jeśli chodzi o minusy, nie nadaje się on do cery bardzo wrażliwej, skład nie jest jakiś super naturalny (można dostać peelingi enzymatyczne z lepszym składem) i kosztuje całkiem niemało, bo ja w Douglas zapłaciłam za niego około 60 zł.

Jednak efekt jaki pozostawia na skórze bardzo mi się podoba. Używam go mniej więcej raz w tygodniu i po użyciu zazwyczaj słucham komplementów. Skóra wygląda po prostu ładniej.

Póki co zostanę przy tym peelingu, ale jestem też otwarta na inne opcje. Jeśli polecacie jakieś konkretne peelingi enzymatyczne, dajcie proszę znać w komentarzu. : )

Social media:

3 thoughts on “Peeling enzymatyczny DAY TOX, Beauty in balance

  1. Ja używam tylko enzymatycznych do skóry wrażliwej i dla mnie są odpowiednie, zostawiam je na twarzy z 15 min albo więcej bo inaczej miałam wrażenie, że nie działały, wypróbowałam już większość tych peelingów z Rossmanna. Raz użyłam peelingu gruboziarnistego i to była tragedia prawie cała skóra mi z twarzy odpadła 😛 😛

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *