sport, wycieczki

Przyjemny sport

 

Sport to zdrowie i powszechnie wiadomo, że aby utrzymywać ciało w dobrej kondycji, należy się ruszać. Jednak aby utrzymać regularność, rodzaj sportu musi być dobrze dobrany do naszych preferencji. Jeśli chodzi o mnie, posiadam kilka ulubionych sportów i ich się trzymam. Jednym z nich jest jazda na rowerze.

Tego lata wraz z moim chłopakiem udaliśmy się do Drawieńskiego Parku Narodowego. Aby podziwiać przyrodę, jeździliśmy właśnie na rowerach.

 

Dlaczego Drawieński Park Narodowy? Uwielbiam połączenie lasu z jeziorem, dlatego teren Drawieńskiego Parku Narodowego przypadł mi do gustu. Poza tym mam z tymi terenami pozytywne wspomnienia z przeszłości. : )

 

 

Jazda rowerami nie była niestety łatwa. Czasem można było się natknąć na powalone drzewa, co jednak jest całkiem normalne, będąc w parku narodowym. Niejednokrotnie musieliśmy przenosić rowery ponad pniami, dlatego bardziej polecam wycieczki piesze po tych terenach. My mimo wszystko jesteśmy zadowoleni z wycieczki, ale zdaję sobie sprawę, że nie każdemu by się to podobało.

 

 

Jeziora i jazda rowerem to jedno. Ale tym, co najbardziej ucieszyło mnie, była obserwacja ptaków: bielika oraz orlika krzykliwego. Oba te gatunki  są w Polsce chronione. To niesamowite zaobserwować tak rzadkie ptaki na własne oczy! : )

 

Jeśli jeszcze chodzi o sport, nie chciałabym trenować czegokolwiek, gdybym tego nie lubiła. Uprawianie sportu, którego się nie lubi, zniechęca nas do ruchu, zamiast motywować do dalszego działania.

 

Daj znać czy Ty także odwiedzasz parki narodowe oraz jaki masz stosunek do sportu: trenujesz to, co lubisz czy to, czego nie lubisz, ale trenować „powinnaś”?

Social media:

7 thoughts on “Przyjemny sport

 1. Ja tam czasem biegam, ale tego nie znoszę 🙁 ale to za karę biegam jak za dużo zjem 😛 hehe, A tak poza tym to jak jest jesień i zima to zasuwam na stepperze to też jest nudne ale przy tym oglądam film 😛 Latem pływam w jeziorze prawie codziennie i po górach też lubię chodzić i na nartach i łyżwach jeździć 😀 Ale marzę, że kiedyś się zapiszę na jazdę konną !

  1. Ooo pływać w jeziorze albo w morzu też uwielbiam. W sumie na basenie także. Wczoraj nawet pływałam w basenie : ) Była tam słona, ciepła woda i tak łatwo się pływało. A jak się leżało na plecach i miało uszy zanurzone w wodzie, to było słychać pod wodą muzykę!
   Na jazdę konną też chciałabym się zapisać. Może nawet razem pojeździmy hehe. Tylko to jest drogi sport, bo jak się chce już na poważnie jeździć, to swojego konia już warto kupić.

   1. Ja całe studia chodziłam na różnego rodzaju tańce i jak sobie teraz liczę ile kasy wydałam na stroje, zajęcia ,wyjazdy taneczne to bym już na tego konia dawno nazbierała hahah 😛 Ale nie żałuję tej kasy przynajmniej mam co wspominać 😛 Ale kiedyś wybiorę się na obóz konny w góry, są takie wyjazdy dla początkujących na 3-4 dni w Karkonosze. A bardziej to mi w sumie chodzi o piękne zdjęcia w górach na koniu 🙂

    1. Hmm… Może po Bieszczadach lepiej? Ja póki co chciałabym w ogóle zacząć. Nie planuję mieć konia, bo to dużo obowiązków, ale chciałabym chociaż od czasu do czasu sobie jeździć. Teraz masz nowy dom, to możesz sobie konia kupić 😀 ^^

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *