kosmetyki

Sól do kąpieli z kwiatami malwy

Kąpiel to nie tylko część dbania o higienę, ale także doskonała forma relaksu, która dzięki naturalnym dodatkom może zyskać także terapeutyczny wymiar. Moja dzisiejsza propozycja skierowana jest głównie dla osób zestresowanych, zapracowanych, które traktują kąpiel jako możliwość regeneracji i odprężenia.

Jeśli tak jak ja, przechowujecie sól do kąpieli w słoiczku, nie stawiajcie jej na wannie, ze względu na ryzyko potłuczenia.

Składniki na 1 użycie:

  • 5 łyżek stołowych soli morskiej gruboziarnistej
  • 1 mała łyżeczka sody oczyszczonej
  • 1 mała łyżeczka oliwy z oliwek lub innego nierafinowanego oleju roślinnego
  • 5 kropli lawendowego olejku eterycznego
  • 5 suszonych kwiatów malwy czarnej

Następnie wszystko należy zmieszać i pozostawić na noc, aby składniki się połączyły. Teraz sól jest gotowa do użycia! : )

Dzięki dodatkowi czarnej malwy woda zabarwi się na fioletowo! Do ciepłej wody wrzuciłam 2 suszone kwiaty i oto efekt po ok. 2 minutach. Z czasem barwa stawała się coraz intensywniejsza.

Bardzo lubię używać soli do kąpieli, zwłaszcza gdy zabarwia ona wodę i ładnie pachnie. Olejek lawendowy, oprócz przyjemnego zapachu, ma działanie uspakajające i nasenne. Kąpiel to forma dbania o piękne i zdrowe ciało, a dzięki temu, że działamy przy okazji, jest to sposób dla zapracowanych, którzy nie chcą poświęcać dodatkowego czasu na zabiegi.

Kwiaty malwy są idealne jako dodatek do kąpieli ze względu na swoją wielkość. Małe kwiatki ciężko wyłowić z wody po kąpieli, przez co mogą zatkać wypływ wody.

Korzystałam z przepisu zawartego w książce pt. „Selber machen statt kaufen” smarticular, który zmodyfikowałam wg własnego pomysłu.

Social media:

4 thoughts on “Sól do kąpieli z kwiatami malwy

  1. Zaskoczyłaś mnie, nigdy wcześniej nie słyszałam o kwiecie czarnej malwy. Nie znałam też jego właściwości barwiących, a można je wykorzystać nie tylko w domowej soli do kąpieli, ale też w kulach DIY! Gdy będę miała okazję, na pewno wypróbuję Twoją recepturę. Mam wszystkie składniki poza suszonymi kwiatami malwy, choć znajdzie się u mnie trochę płatków róży – co prawda nie zabarwią wody, ale jak pachną! Pozdrawiam 🙂 CytrynoweLove ♡

  2. O to zrobię sobie taką kąpiel ale z kwiatami czarnego bzu, ja lubię tak się relaksować że kwiaty pływają w całej wannie i to duże ilości kwiatów 🙂 A taka duża ilość kwiatów czarnej malwy mogłaby mi zabarwić wannę 😛

  3. Po kąpieli należy dokładnie wypłukać wannę, żeby się przypadkiem nie zafarbowała : P Ciekawe czy da się nimi pofarbować włosy … ; )

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *